telegram channel

ساعت کار مرکـز :

شنبه تا 4شنبه: ساعت 8 الی 22 - 5شنبه ها: ساعت 8 الی 14

عوارض بعد از عمل جراحی

عوارض عمل همورویید

عمل همورویید و عوارض آن

اغلب بواسیرها بدون نیاز به درمان و به طور خود به خود بعد از یک یا دو هفته بهبود میابند. اما اگر بهبود نیافت بنابر نظر پزشک معالج و نیز شرایط بیمار، نیاز به مداخله ی جراحی مطرح خواهد شد. توجه داشته باشید هیچ اقدام درمانی ( اعم از دارویی و جراحی ) نمی تواند از عود مجدد بواسیر جلوگیری کند مگر اینکه تغییرات مورد نظر را در رژیم غذایی خود بدهید ، ورزش منظم را فراموش نکنید، در صورت داشتن اضافه وزن از وزن خود بکاهید و خود را به داشتن اجابت مزاج منظم عادت دهید.

عوارض عمل لامپکتومی

عمل لامپکتومی و عوارض آن

لامپکتومی (به انگلیسی: Lumpectomy) یک عمل جراحی رایج می‌باشد که در آن سرطان یا دیگر بافت غیر طبیعی از پستان حذف می‌شود. به لامپکتومی عمل جراحی حفظ پستان (breast-conservingg) یا محافظت از پستان (breast-sparingg) نیز گفته می‌شود زیرا بر خلاف ماستکتومی تنها بخشی از پستان برداشته می‌شود. بافت مورد برش در این عمل جراحی معمولا محدود است و تهاجم به بافت اطراف در طول جراحی وجود ندارد و روشی نسبتاً غیر تهاجمی می‌باشد.

عوارض عمل تیروییدکتومی

عمل تیروییدکتومی

تیروئیدکتومی دارای دستورالعمل های ایمنی در طی جراحی می باشد اما مانند سایر جراحی ها دارای خطرهایی نیز می باشد

عوارض ماستکتومی

عوارض ماستکتومی

ممكن است برخي از عوارض زير، بعد از جراحي پستان بروز كنند كه لازم است در صورت بروز آنها بلافاصله با پزشك خود مشورت كنيد تا اقدام مناسب جهت رفع آنها انجام شود.

لنف ادم

بیماری لنف ادم

لنف ادم یا انسداد لنفاوی وضعیت مزمنی است که در آن مایع در درون بافت‌ها انباشته شده و باعث تورم می‌شود. لنف ادم بیماری بسیار ناتوان‌کننده‌ای است. لنف ادم تورمی است که در اثر انباشت مایع لنفاوی وجود می‌آید. دستگاه لنفاوی بخش مهمی از دستگاه ایمنی و گردش خون است. لنف ادم غیرقابل درمان است با این حال با مراقبت بسیار می‌توان آن را کنترل کرد.

عوارض کولکتومی

عوارض کولکتومی:

 

انجام کولکتومی به بروز عوارض جدی منتهی می‌شود. احتمال بروز عوارض به سلامت عمومی بیمار، نوع کولکتومی انجام شده و رویکرد مورد

استفاده جراح درانجام این عمل بستگی دارد. به‌طورکلی، عوارض کولکتومی شامل موارد زیر است:

عوارض عمل پرولاپس رکتوم

عوارض عمل پرولاپس رکتوم:

پرولاپس رکتوم (پروسيدنتيا، procidentia) ضايعه‌اى نامعمول است که در آن تمام ضخامت ديوارهٔ رکتوم از درون مقعد عبور مى‌کند. نقص اصلي، وجود اختلالى در يک يا چند ساختار پشتيبان رکتوم است، که همراه با افزايش فشار درون شکمي، ممکن است منجر به پرولاپس رکتوم شود.

عوارض عمل توراکوسکوپی

توراکوسکوپی؛‌ عوارض احتمالی

از جمله عوارض این روش عبارتند از :

1 - عفونت محل برش

2 - خونریزی

3- نفوذ هوا به داخل ریه ها که نیاز به بستری شدن طولانی مدت در بیمارستان دارد.

4 -درد و بی حسی در محل برش ها

عوارض عمل برونکوسکوپی

برونکوسکوپی:

برونکوسکوپی نوعی آندوسکوپی و وسیله ای برای مشاهده مجاری دستگاه تنفسی است. این وسیله لوله ای باریک است که توسط پزشک از بینی یا دهان وارد شده و برای موارد زیر بکار می رود:

1-نمونه برداری از بافت یا ترشحات شسته شده  2-بررسی اختلالات ساختمانی یا تغییرات بافتی  3-خارج ساختن اجسام خارجی 4- اعمال جراحی کوچک

عوارض جراحی آبدومینوپلاستی در اروپا

موارد انجام جراحی آبدومینوپلاستی کدامند؟

خانمهایی که بدنبال یک یا چند زایمان دچار شلی پوست ، تجمع چربی و کاهش تونیسته عضلات جدار شکن و ترکهای پوستی بر روی شکم شده اند.

افرادی که بدنبال کاهش وزن شدید دچار افتادگی پوست و شلی عضلات جدار شکم شده اند.

صفحه1 از4

اطلاعات مرکز

آدرس: اصفهان - خیابان شمس آبادی-چهارراه قصر-مجتمع قصرنور-طبقه 5-واحد501

تلفن‌های تماس: 32240047-031 - 09130748424

تلفن گویا: 9730361

فکس  : 03132240047

کدپستی: 3165844567

ایمیل: info@novintahlilgaran.com

map

رفتن به بالا